| Greutate | 1980-2205 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 4997 × 1963 × 1455 mm |
| Model Year | 2026 |
| Wheelbase | 3000 mm |
| Battery Capacity | LFP-73.6kwh, LFP-96.3kwh, NCM-101.7kwh |
| Electric Motor | Single – 320PS, Dual – 690PS |
| Model | Standard, Pro, Max |
| Marca Origine | China |
| Tipul de vehicul | Sedan |
| Modul Drive | AWD, RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Transmisie | Automatic |
| Grupul motopropulsor | |
| Car Size | Full Size and Executive |
MI SU7
Interval de prețuri: $35,994 până la $49,743
















