| Paino | 1980-2205 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Mitat | 4997 × 1963 × 1455 mm (millimetri) |
| Model Year | 2026 |
| Wheelbase | 3000 mm |
| Battery Capacity | LFP-73.6kwh, LFP-96.3kwh, NCM-101.7kwh |
| Electric Motor | Single – 320PS, Dual – 690PS |
| Model | Standard, Pro, Max |
| Merkki Alkuperä | China |
| Ajoneuvon tyyppi | Sedan |
| Ajotila | AWD, RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Voimansiirto | Automatic |
| Voimansiirto | |
| Car Size | Full Size and Executive |
MI SU7
Hintaluokka: $35,994 - $49,743
















