| Waga | 1980-2205 kg |
|---|---|
| Wymiary | 4997 × 1963 × 1455 mm |
| Model Year | 2026 |
| Wheelbase | 3000 mm |
| Battery Capacity | LFP-73.6kwh, LFP-96.3kwh, NCM-101.7kwh |
| Electric Motor | Single – 320PS, Dual – 690PS |
| Model | Standard, Pro, Max |
| Pochodzenie marki | China |
| Typ pojazdu | Sedan |
| Tryb jazdy | AWD, RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Transmisja | Automatic |
| Układ napędowy | |
| Car Size | Full Size and Executive |
MI SU7
Zakres cen: od $35,994 do $49,743
















