| Weight | 1980-2205 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4997 × 1963 × 1455 mm |
| Model Year | 2026 |
| Wheelbase | 3000 mm |
| Battery Capacity | LFP-73.6kwh, LFP-96.3kwh, NCM-101.7kwh |
| Electric Motor | Single – 320PS, Dual – 690PS |
| Model | Standard, Pro, Max |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | Sedan |
| Drive Mode | AWD, RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Full Size and Executive |
MI SU7
Price range: $35,994 through $49,743
















