| Weight | 1980-2205 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4997 × 1963 × 1455 mm |
| Model Year | 2026 |
| Wheelbase | 3000 mm |
| Battery Capacity | LFP-73.6kwh, LFP-96.3kwh, NCM-101.7kwh |
| Electric Motor | Single – 320PS, Dual – 690PS |
| Model | Standard, Pro, Max |
| Varemerke Opprinnelse | China |
| Kjøretøytype | Sedan |
| Kjøremodus | AWD, RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Overføring | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Full Size and Executive |
MI SU7
Price range: $36,825 through $50,891
















