| Weight | 2300-2400 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5145 × 1998 × 1786 mm |
| Model Year | 2026 |
| Wheelbase | 3110 mm |
| Battery Capacity | NCM – 85kWh |
| Electric Motor | Single-462PS, Dual-598PS |
| Model | Standard, AWD Standard |
| Varemerke Opprinnelse | China |
| Kjøretøytype | SUV |
| Kjøremodus | AWD, RWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Overføring | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Onvo L80
$40,233
You must be logged in to post a review.
You may also like…

Onvo L90
Price range: $43,507 through $49,072 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page


















Reviews
There are no reviews yet.