| Weight | 1700-1740 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4882 × 1820 × 1461 mm |
| Wheebase | 2954 mm |
| Model Year | 2023 Facelift, 2023 Facelift II |
| Engine | 2.0 Turbo – 204PS, 2.0 Turbo – 170PS |
| Overføring | 9-AT |
| Model | C 200 L Sport, C 260 L, C 260 L Sport, C 260 L Phantom Sport |
| Kjøremodus | RWD, 4WD 4Matic |
| Varemerke Opprinnelse | German |
| Kjøretøytype | Sedan |
| Kjøremodus | RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Overføring | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Mercedes C Class
Price range: $54,392 through $61,889
All videos and pictures are copyrighted by Mercedes Benz China Limited.
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.