| Paino | 1700-1740 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Mitat | 4882 × 1820 × 1461 mm (millimetri) |
| Wheebase | 2954 mm |
| Model Year | 2023 Facelift, 2023 Facelift II |
| Engine | 2.0 Turbo – 204PS, 2.0 Turbo – 170PS |
| Voimansiirto | 9-AT |
| Model | C 200 L Sport, C 260 L, C 260 L Sport, C 260 L Phantom Sport |
| Ajotila | RWD, 4WD 4Matic |
| Merkki Alkuperä | German |
| Ajoneuvon tyyppi | Sedan |
| Ajotila | RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Voimansiirto | Automatic |
| Voimansiirto | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Mercedes C Class
Hintaluokka: $55,647 - $63,317
All videos and pictures are copyrighted by Mercedes Benz China Limited.
Sinun on kirjauduttava sisään kun haluat kirjoittaa arvioinnin.






Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.