| Weight | 1404-1416 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4336 × 1819 × 1592 mm |
| Wheelbase | 2680 mm |
| Model Year | 2023 |
| Engine | 1.4 Turbo – 150PS 280TSI, 150 Turbo – 160PS 300TSI |
| Drive Mode | 2WD |
| Model | Timing Edition, Morning Edition, Starry Edition |
| Brand Origin | German |
| Vehicle Type | SUV |
| Drive Mode | FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Compact |
Volkswagen T-ROC
Price range: $26,009 through $29,447
All videos and pictures are copyrighted by FAW Volkswagen Auto Co., Ltd
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.