| Weight | 1665-1680 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4495 × 1820 × 1610 mm |
| Wheelbase | 2625 mm |
| Model Year | 2022 |
| Battery Capacity | 55.9 – kWh, 66.2 – kWh |
| Electric Motor | Single – 192PS |
| Kjøremodus | FWD |
| Model | G3i 460+, G3i 460N+, G3i 520N+ |
| Varemerke Opprinnelse | China |
| Kjøretøytype | SUV |
| Kjøremodus | FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Overføring | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Compact |
Xpeng G3
Price range: $22,391 through $26,602
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.