| Weight | 1675-1775 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4764 × 1859 × 1628 mm |
| Wheelbase | 2797 mm |
| Model Year | 2023 |
| Engine | 2.0 Turbo – 186PS 330TSI, 2.0 Turbo – 220PS 380TSI |
| Overføring | 7-DSG |
| Kjøremodus | 2WD, 4WD |
| Model | Comfort, Flagship, Premium Flagship |
| Varemerke Opprinnelse | German |
| Kjøretøytype | Coupe, SUV |
| Kjøremodus | 4WD, FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Overføring | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Intermediate |
Volkswagen Tiguan X
Price range: $39,415 through $44,326
All videos and pictures are copyrighted by SAIC Volkswagen Auto Co., Ltd
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.