| Weight | 1465 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4500 × 1842 × 1746 mm |
| Wheelbase | 2670 mm |
| Model Year | 2023 SuperPower, 2023 |
| Engine | 1.5 Turbo – 156PS |
| Overføring | 6-MT, CVT |
| Model | Guard, Warrior, Hero, New Motion |
| Varemerke Opprinnelse | China |
| Kjøretøytype | SUV |
| Kjøremodus | FWD |
| Expenditure | Budgeted, Main Stream |
| Overføring | Automatic, Manual |
| Drivlinje | |
| Car Size | Compact |
Chery Tiggo 7
Price range: $13,078 through $24,536
All videos and pics are copyrighted by Chery Auto Group.
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.