| Paino | 1911-1998 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Mitat | 4750-4797 × 1920-1921 × 1624 mm (millimetri) |
| Model Year | 2026, 2025 |
| Wheelbase | 2890 mm |
| Battery Capacity | LFP-62.5kwh, NCM-78.4kWh |
| Electric Motor | Single – 299PS, Dual – 450PS, Single-306PS |
| Ajotila | RWD, AWD |
| Model | Extended Range RWD, RWD, Extended Range AWD |
| Merkki Alkuperä | United States |
| Ajoneuvon tyyppi | SUV |
| Ajotila | AWD, RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Voimansiirto | Automatic |
| Voimansiirto | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Tesla Model Y
Hintaluokka: $39,624 - $47,143
Sinun on kirjauduttava sisään kun haluat kirjoittaa arvioinnin.






Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.