| Vægt | 1967-2132 kg |
|---|---|
| Størrelse | 4606 × 1859 × 1482 mm |
| Wheelbase | 2735 mm |
| Model Year | 2024 |
| Battery Capacity | 69.0 – kWh, 82.0 – kWh, 78.0 -kWh, 64.0 – kWh |
| Electric Motor | Single – 272PS, Single – 299PS, Single – 330PS, Single – 224PS, Dual – 422PS, Dual – 408PS, Single – 231PS |
| Kørselstilstand | RWD, AWD, 2WD |
| Model | Standard, Long Range |
| Brand Oprindelse | EU |
| Køretøjstype | Sedan |
| Kørselstilstand | AWD, FWD, RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Transmission | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Intermediate |
Polestar 2
Prisinterval: $45,083 til $53,955
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.






Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.