When it comes to the Volkswagen brand, one can’t help but think of labels such as ‘mediocrity’ and ‘old-fashioned’. Even for Volkswagen’s Lamando, which is aimed at being young and fashionable, it can’t escape the ‘claws’ of the Volkswagen brand’s family-style design. However, as the new generation of Lamando L gradually emerges, this stereotype seems to be slowly disintegrating. Yes, such exaggerated design, if you cover the logo, no one would guess that this is a Volkswagen model. And its changes are not just that, the addition of frameless doors and a liftback tailgate, ‘wide-body sedan’, seems to have turned from a joke into reality.
Volkswagen Lamando L
Khoảng giá: từ $23,554 đến $31,247
Mọi video, hình ảnh đều thuộc bản quyền của SAIC Volkswagen Auto Co., Ltd
| Trọng lượng | 1415-1450 kg |
|---|---|
| Kích thước | 4784 × 1831 × 1469 mm |
| Chiều dài cơ sở | 2731 mm |
| Năm mô hình | 2024, 2023 |
| Động cơ | 1.2 Turbo – 116PS 200TSI, 1.4 Turbo – 150PS 280TSI |
| Quá trình lây truyền | 7-DSG |
| Người mẫu | Hot Fashion, Hot, Hot Dazzle, Hot Cooling, Hot Flagship |
| Xuất xứ thương hiệu | tiếng Đức |
| Loại phương tiện | Coupe, Sedan |
| Chế độ ổ đĩa | FWD |
| Chi phí | Thông thường |
| Quá trình lây truyền | Tự động |
| Hệ truyền động | |
| Kích thước xe | Trung cấp |
Bạn phải bđăng nhập để gửi đánh giá.






Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.