When it comes to the Volkswagen brand, one can’t help but think of labels such as ‘mediocrity’ and ‘old-fashioned’. Even for Volkswagen’s Lamando, which is aimed at being young and fashionable, it can’t escape the ‘claws’ of the Volkswagen brand’s family-style design. However, as the new generation of Lamando L gradually emerges, this stereotype seems to be slowly disintegrating. Yes, such exaggerated design, if you cover the logo, no one would guess that this is a Volkswagen model. And its changes are not just that, the addition of frameless doors and a liftback tailgate, ‘wide-body sedan’, seems to have turned from a joke into reality.
Volkswagen Lamando L
Plage de prix : $23,554 à $31,247
Toutes les vidéos et images sont protégées par les droits d'auteur de SAIC Volkswagen Auto Co. Ltd
| Poids | 1415-1450 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4784 × 1831 × 1469 mm |
| Empattement | 2731 mm |
| Année du modèle | 2024, 2023 |
| Moteur | 1.2 Turbo – 116PS 200TSI, 1.4 Turbo – 150PS 280TSI |
| Transmission | 7-DSG |
| Modèle | Hot Fashion, Hot, Hot Dazzle, Hot Cooling, Hot Flagship |
| Origine de la Marque | Allemand |
| Type de Véhicule | Coupé, Berline |
| Mode de Conduite | FWD |
| Dépense | Conventionnel |
| Transmission | Automatique |
| Groupe Motopropulseur | |
| Taille de la Voiture | Intermediate |
Vous devez être connecté pour publier un avis.






Avis
Il n’y a pas encore d’avis.