| Weight | 1780-1810 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5078 × 1860 × 1480 mm |
| Wheelbase | 3079 mm |
| Model Year | 2023 Facelift, 2023 |
| Engine | 2.0 Turbo – 197 PS, 2.0 Turbo 258PS |
| Gear Box | 9-AT |
| Model | E 260 L Sport, E 260 L, E 300 L Sport Modern, E 300 L Sport Deluxe, E 300 L Sport Prestige, E 300 L Modern, E 300 L Deluxe, E 300 L Prestige |
| Drive Mode | RWD, 4WD 4MATIC |
| Brand Origin | German |
| Vehicle Type | Sedan |
| Drive Mode | RWD |
| Expenditure | Luxury |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Mercedes E Class
Price range: $72,037 through $93,218
All videos and pictures are copyrighted by Mercedes Benz China Limited.
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.