| Weight | 1720-1790 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4620 × 1900 × 1600 mm |
| Wheelbase | 2880 mm |
| Model Year | 2026 |
| Powertrain | REEV 1.5L 98PS, BEV |
| Battery Capacity | LFP-28.39kwh, LFP-56.12kwh, LFP-68.82kwh |
| Electric Motor | Single-272PS, Single-238PS |
| Model | 215Max, 520 Lite, 520 Plus, 520 Max, 620 Plus, 520 Ultra, 620 Max, 620 Ultra |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | SUV |
| Drive Mode | RWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Compact |
Deepal S05
Price range: $17,985 through $23,062
You must be logged in to post a review.





















Reviews
There are no reviews yet.