| Weight | 1238-1268 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4200 × 1760 × 1570 mm |
| Wheelbase | 2555 mm |
| Model Year | 2023, 2023 Facelift |
| Engine | 1.5L – 116PS |
| Gear Box | 5-MT, CVT |
| Model | E-commerce, Modern, Glory, Smart, New Motion |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | SUV |
| Drive Mode | FWD |
| Expenditure | Budgeted, Main Stream |
| Gear Box | Automatic, Manual |
| Powertrain | |
| Car Size | Economy and Small |
Chery Tiggo 3X
Price range: $9,150 through $13,897
All videos and pics are copyrighted by Chery Auto Group.
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.