| Weight | 1389-1417 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4630 × 1796 × 1459 mm |
| Wheelbase | 2789 mm |
| Model Year | 2023, 2022, 2022 Facelift |
| Engine | 1.3 Turbo – 136PS, 1.3 Turbo – 163PS |
| Gear Box | 7-DCT |
| Model | A 180 L, A 200 L Sport, A 200 L Modern, A 180 L Sports Sedan, A 200 L Sports Sedan Sport, A 200 L Sports Sedan Modern |
| Brand Origin | German |
| Vehicle Type | Sedan |
| Drive Mode | FWD |
| Expenditure | Luxury |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Intermediate |
Mercedes A Class
Price range: $35,159 through $44,555
All videos and pictures are copyrighted by Mercedes Benz China Limited.
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.