| Vægt | 2210-2380 kg |
|---|---|
| Størrelse | 4853 × 1990 × 1611 mm |
| Wheelbase | 3000 mm |
| Model Year | 2025 |
| Battery Capacity | LFP 71.4kwh, NCM 100kwh |
| Electric Motor | Single – 272PS, Dual – 544PS |
| Model | Revitalizing Max, Revitalizing Max Long Range, Revitalizing Max Performance |
| Brand Oprindelse | China |
| Køretøjstype | SUV |
| Kørselstilstand | AWD, RWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Transmission | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Jiyue 01
Prisinterval: $33,831 til $47,677










