| Vægt | 1286-1360 kg |
|---|---|
| Størrelse | 4296 × 1788 × 1471 mm |
| Wheelbase | 2636 mm |
| Model Year | 2023 |
| Engine | 1.2 Turbo – 116PS 200TSI, 1.4 Turbo – 150PS 280TSI, 2.0 Turbo – 220PS 380TSI |
| Transmission | 7-DSG |
| Model | DSG, DSG Pro, DSG Pro 20th Anniversary, DSG R-Line Lite, DSG R-Line, DSG R-Line 20th Anniversary, DSG GTI |
| Brand Oprindelse | German |
| Køretøjstype | Hatchback |
| Kørselstilstand | FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Transmission | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Compact |
Volkswagen Golf
Prisinterval: $21,246 til $37,614
All videos and pictures are copyrighted by FAW Volkswagen Auto Co., Ltd
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.






Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.