| Weight | 1856-1931 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4708 × 1902 × 1660 mm |
| Wheelbase | 2865 mm |
| Model Year | 2024, 2023 |
| Engine | 2.0 Turbo – 250PS, 2.0 Turbo – 197PS |
| Gear Box | 8-AT |
| Model | B5 Smart Relex, B5 Smart Visionary, B5 Fjord, B4 Smart Motion, B5 Smart Elegance |
| Drive Mode | 2WD, 4WD |
| Sub Category | Deluxe, Sport |
| Brand Origin | EU |
| Vehicle Type | SUV |
| Drive Mode | 4WD, FWD |
| Expenditure | Luxury |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Volvo XC60
Price range: $61,856 through $77,733
All videos and pictures are copyrighted by Volvo China Limited.
You must be logged in to post a review.









Reviews
There are no reviews yet.