| Weight | 1631-1729 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4676 × 1875 × 1725 mm |
| Wheelbase | 2760 mm |
| Model Year | 2022 |
| Engine | 1.5 Turbo – 181PS, 2.0 Turbo – 231PS |
| Gear Box | 6-AT, 8-AT |
| Model | Deluxe, Prestige, Flagship, Premium, TOP |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | SUV |
| Drive Mode | FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Intermediate |
Roewe RX5 MAX
Price range: $21,246 through $27,139
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.