| Weight | 1310-1350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4330 × 1800 × 1609 mm |
| Wheelbase | 2600 mm |
| Model Year | 2023, 2022 |
| Engine | 1.5 Turbo – 181PS, 1.4 Turbo – 141PS |
| Gear Box | 7-DCT, 6-MT |
| Model | Platinum, Diamond, Cool Champion, Cool Heat, Cool Passion, Cool Battle, Manual Golden |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | SUV |
| Drive Mode | FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic, Manual |
| Powertrain | |
| Car Size | Economy and Small |
Geely Coolray
Price range: $12,407 through $19,609
All videos and pics are copyrighted by Zhejiang Geely Holding Co., Ltd
You must be logged in to post a review.









Reviews
There are no reviews yet.