| Weight | 2175-2305 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4750 × 1930 × 1625 mm |
| Wheelbase | 2930 mm |
| Model Year | 2025 |
| Battery | NCM-89.8Kwh |
| Electric Motor | Single-272PS, Dual-476PS |
| Model | RWD Pro, RWD Plus, AWD Max |
| Varemerke Opprinnelse | Japan |
| Kjøretøytype | SUV |
| Kjøremodus | AWD, RWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Overføring | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Intermediate |
Honda P7
Price range: $32,720 through $40,905
















