| Weight | 1373-1402 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4750 × 1820 × 1488 mm |
| Wheelbase | 2730 mm |
| Model Year | 2022 |
| Engine | 1.6 Turbo – 170PS |
| Overføring | 6-AT |
| Model | Trendline, Light Chasing, Dream Chasing |
| Varemerke Opprinnelse | France |
| Kjøretøytype | Sedan |
| Kjøremodus | FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Overføring | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Intermediate |
Peugeot 408
Price range: $17,301 through $19,920
All videos and pics are copyrighted by Dongfeng Peugeot Auto Limited.
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.