| Paino | 1750-1900 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Mitat | 4705 × 1920 × 1705 mm (millimetri) |
| Wheelbase | 2900 mm |
| Model Year | 2024 |
| Battery Capacity | LFP-76kwh, NCM-100kwh |
| Ajotila | AWD, RWD |
| Electric Motor | Single-340PS, Single-363PS, Dual-646PS |
| Model | Long Range Standard, Long Range Deluxe, Extended Long Range Deluxe, Jungle Mystery Limited Edition |
| Merkki Alkuperä | China |
| Ajoneuvon tyyppi | SUV |
| Expenditure | Luxury |
| Voimansiirto | Automatic |
| Voimansiirto | |
| Car Size | Compact |
Smart #05
Hintaluokka: $36,075 - $55,338
















