| Weight | 1480 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4535 × 1870 × 1565 mm |
| Wheelbase | 2710 mm |
| Model Year | 2023 2nd Gen. |
| Engine | 1.5 Turbo – 188PS |
| Gear Box | 7-DCT |
| Model | Prestige, Premium, Flagship, Sport Prestige, Sport Flagship, Excellence |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | SUV |
| Drive Mode | FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Intermediate |
Changan UNI-T
Price range: $18,971 through $22,899
All videos and pics are copyrighted by Changan Auto Group.
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.