| Weight | 1400-1550 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4700 × 1850 × 1432-1400 mm |
| Wheelbase | 2736mm |
| Engine | 1.5 Turbo – 177PS 270T, 2.0L Hybrid – 140PS, 2.0 Turbo – 265PS 400T |
| Gear Box | 2-DHT, 7-DCT, 8-AT |
| Model | High Power, Smart Power, J11, J15, J16, J16 Galaxy Fighter, R Pro, R Max |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | Sedan |
| Drive Mode | FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Intermediate |
Trumpchi Empow
Price range: $17,678 through $25,862
All pics and videos are copyrighted by GAC group.
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.