| Weight | 1660-1800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4830 × 1875 × 1495 mm |
| Model Year | 2026, 2025 |
| Wheelbase | 2790 mm |
| Drivlinje | PHEV-1.5L-101PS, BEV |
| Battery | LFP-10.08Kwh, LFP-15.87Kwh, LFP-46.08kwh, LFP-56..64Kwh |
| Electric Motor | Sing;e-150PS, Single – 218PS, Single – 163PS |
| Model | 80Km Deluxe, 80Km Prestige, 80Km Glory, 120Km Comfort, 120KM Flagship, 470Km Glory, 545Km Comfort, 545Km Flagship, 128Km Deluxe, 128Km Prestige |
| Varemerke Opprinnelse | China |
| Kjøretøytype | Sedan |
| Kjøremodus | FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Overføring | Automatic |
| Drivlinje | |
| Car Size | Intermediate |
BYD Seal06
Price range: $15,845 through $22,883
All videos and pics are copyrighted by BYD Auto Industrial Group.
You must be logged in to post a review.



















Reviews
There are no reviews yet.