| Vægt | 2008 kg |
|---|---|
| Størrelse | 4778 × 1850 × 1430 mm |
| Wheelbase | 2872 mm |
| Model Year | 2024, 2023 |
| Engine | 2.0T – 310PS |
| Transmission | 8-AT |
| Battery Capacity - kWh | 18.831 – kWh |
| Model | T8 Long Range Smart Relax Deluxe, T8 Long Range Smart Elegance Phantom, T8 Long Range Smart Elegance Sport |
| Kørselstilstand | 4WD |
Volvo S60 PHEV
Prisinterval: $60,135 til $75,605
All videos and pictures are copyrighted by Volvo China Limited.
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.






Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.