| Weight | 1945-2060 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4981 × 1953 × 1722 mm |
| Wheelbase | 2863 mm |
| Model Year | 2022 |
| Engine | 2.0 Turbo – 237PS |
| Gear Box | 9-AT |
| Drive Mode | 2WD, 4WD |
| Model | Prestige 7 Seater, Flagship 7 Seater, Flagship 6 Seater, Avenir 6 Seater |
| Vehicle Type | SUV |
| Drive Mode | 4WD, FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic |
| Brand Origin | United States |
| Powertrain | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Buick Enclave
Price range: $49,089 through $58,910
All pics are copyrighted by SGM.
You must be logged in to post a review.





















Reviews
There are no reviews yet.