| Weight | 1633-1755 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4935 × 1905 × 1500 mm |
| Model Year | 2026 |
| Wheelbase | 2845 mm |
| Powertrain | PHEV 1.5L-112PS, BEV |
| Battery | LFP-18.4Kwh, LFP-28.3Kwh, LFP-58.05Kwh |
| Electric Motor | Single-238PS, Single-218PS |
| Model | 150Km Joy, 150Km Navi, 150Km Explore, 150Km Explore +, 230Km Starship, 550Km Comfort, 550Km Prestige |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | Sedan |
| Drive Mode | RWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Geely Galaxy A7
Price range: $16,008 through $21,574
All videos and pics are copyrighted by BYD Auto Industrial Group.
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.