| Weight | 2255-2385 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4940 × 1960 × 1455 mm |
| Model Year | 2026 |
| Wheelbase | 2940 mm |
| Powertrain | REEV 1.5T-156PS, BEV |
| Battery Capacity | LFP-46.65kWh, LFP-75.46Kwh, LFP-89.33Kwh |
| Electric Motor | Single – 503PS, Dual – 612PS, Dual – 683PS, Trio-968PS |
| Model | Max REEV, Elite, Max, Max+, Performance |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | Sedan |
| Drive Mode | AWD |
| Expenditure | Luxury |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Full Size and Executive |
Avatr 06T
Price range: $35,994 through $45,815
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.