| Weight | 1990-2050 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4850 × 1910 × 1670 mm |
| Model Year | 2026 |
| Wheelbase | 2840 mm |
| Electric Motor | Single-326PS, Single-367PS |
| Battery | LFP-69.07Kwh, LFP-82.7kwh |
| Drive Mode | RWD |
| Model | 605KM Leading, 605Km Exceeding, 710KM Exceeding, 710KM Prestige |
| Brand Origin | China |
| Vehicle Type | SUV |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic |
| Powertrain | |
| Car Size | Intermediate |
BYD Song UItra EV
Price range: $24,864 through $29,447
All videos and pics are copyrighted by BYD Auto Industrial Group.
You must be logged in to post a review.













Reviews
There are no reviews yet.