| Weight | 2230-2480 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4999 × 1995 × 1865 mm |
| Model Year | 2026, 2025 |
| Wheelbase | 2920 mm |
| Powertrain | PHEV 1.5T-156PS, BEV |
| Battery Capacity | LFP-26.6Kwh, LFP-35.6Kwh, LFP-92Kwh, LFP-105.7Kwh |
| Electric Motor | Single-272PS, Dual-490PS, Single-408PS, Dual-700PS |
| Model | 135Km Pro, 200Km Max, 190Km 4WD Max, 190Km 4WD Ultra, 675KM, 755KM, 675KM AWD |
| Vehicle Type | SUV |
| Drive Mode | AWD, FWD |
| Expenditure | Main Stream |
| Gear Box | Automatic |
| Brand Origin | China |
| Powertrain | |
| Car Size | Full Size and Executive |
BYD Formula Leopard Ti-7
Price range: $29,430 through $39,251
All videos and pics are copyrighted by BYD Auto Industrial Corp.
You must be logged in to post a review.

















Reviews
There are no reviews yet.